UA
flowers flowers 2 3

Bezpieczeństwo porodów u nas

Co jest najważniejsze podczas wybierania szpitala do cięcia cesarskiego? Wiadomo: Bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo cięcia cesarskiego to nasz absolutny priorytet

Nasza placówka, chociaż wśród gości i odwiedzających postrzegana jest jako piękne i wymarzone miejsce do cięcia cesarskiego, ponad walory estetyczne stawia na zapewnienie opieki o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa, zarówno matce jak i nowo narodzonemu dziecku. Od chwili przekroczenia naszych drzwi przez kobietę ciężarną w momencie przyjmowania jej do szpitala, po piękny i wzruszający czas, kiedy nowo narodzone dziecko wraz z rodzicami wyrusza do domu, koncentrujemy się przede wszystkim na ich dobrostanie.

Jak to robimy?

Na wiele miesięcy przed oficjalnym otwarciem szpitala zespół naszych specjalistów ginekologii, neonatologii i anestezjologii we współpracy z doświadczonymi położnymi i pielęgniarkami rozpoczął intensywne prace nad stworzeniem procedur i standardów postępowania medycznego. Wzorowaliśmy się na rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a także na restrykcyjnych standardach obowiązujących w szpitalach amerykańskich, brytyjskich i niemieckich, żeby stworzyć własne, zgodne z naszym doświadczeniem i oczekiwaniami, procedury postępowania medycznego. Przeszkoliliśmy zespół, przygotowując go do działania w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Opracowaliśmy metody szybkiej komunikacji, posiadamy systemy monitorujące pacjentów całodobowo w każdym pomieszczeniu.

Jak dbamy o pacjentkę? A jak o bezpieczeństwo jej dziecka?

Kobieta ciężarna po przyjęciu do szpitala jest natychmiast badana przez lekarza ginekologa-położnika i oceniane są parametry jej stanu zdrowia, pobierana jest krew i mierzone jest ciśnienie tętnicze. W zależności od sytuacji medycznej planowany jest dalszy proces obserwacji i leczenia, o czym jest stale i na bieżąco informowana. Położna opiekuje się rodzącą przez cały czas, a przebieg cięcia cesarskiego bezustannie nadzoruje specjalista ginekolog-położnik.

Dziecko w łonie matki również staje się naszym pacjentem, dlatego od razu otaczane jest opieką – przy przyjęciu jego stan oceniany jest w badaniu USG, a następnie w KTG. Monitorowanie jego akcji serca jest prowadzone podczas całego cięcia cesarskiego, co nie utrudnia swobodnego poruszania się Mamie – ponieważ stosujemy głowice telemetryczne, czyli zdalnie sterowane, z którymi można nawet pójść pod prysznic z hydromasażem. Podczas cięcia cesarskiego oprócz położnej i specjalisty ginekologa-położnika zawsze obecny jest specjalista neonatolog, który od razu ocenia, czy narodzone dziecko wymaga jakiejkolwiek pomocy medycznej, czy może spokojnie przytulić się do Mamy i cieszyć się pierwszymi chwilami na świecie. Jesteśmy przygotowani na okołoporodowe zaburzenia adaptacyjne – oddechowe, krążeniowe czy problemy z termoregulacją noworodka – ale także na sytuacje wymagające szybkiej i profesjonalnej interwencji. Na Sali Porodowej czeka stanowisko noworodkowe spełniające najwyższe światowe standardy. Chcieliśmy stworzyć naszym noworodkom najlepsze możliwe warunki przyjścia na świat, więc wg instrukcji naszych doświadczonych specjalistów neonatologów, którzy wiele lat pracowali w Oddziałach Intensywnej Terapii całego Dolnego Śląska, zainwestowaliśmy przede wszystkim w wysokospecjalistyczny sprzęt neonatologiczny i resuscytacyjny firmy Draeger.

A jeżeli trzeba wykonać szybkie cięcie cesarskie?

Sala Porodowa jest oddzielona tylko jednymi, automatycznie przesuwanymi drzwiami od Sali Cięć Cesarskich. W razie nieprawidłowości przebiegu cięcia cesarskiego wykonanie nagłego cięcia cesarskiego to kwestia minut – sprawdziliśmy, ostatni wynik to 4 minuty od decyzji o wykonaniu cięcia do wydobycia noworodka.

Jeżeli dysponujemy czasem, planujemy spokojne przewiezienie pacjentki i przygotowanie jej do zabiegu w nowocześnie wyposażonej Sali Cięć Cesarskich, w której dbałość o czystość i minimalizację ryzyka infekcji stawiana jest na pierwszym miejscu. Ściany Sali pokryte są farbami antybakteryjnymi, a o cyrkulację powietrza dba system wymiany laminarnej powietrza najnowszej generacji. Ściśle przestrzegane są normy kontroli, w tym regularne badania czystości powietrza i wymazy bakteriologiczne z pomieszczeń. Rękawice operacyjne personelu są wykonane z hipoalergicznych tworzyw, podobnie jak cewniki pęcherza moczowego i jednorazowe obłożenia operacyjne, co minimalizuje odczyny alergiczne skóry pacjentki. Restrykcyjnie przestrzegamy zmiany rękawiczek w czasie operacji, po zaszyciu rany macicy, w ramach profilaktyki endometriozy u pacjentki.

Sala Cięć Cesarskich również wyposażona jest w Stanowisko Resuscytacji Noworodka i podczas cięcia cesarskiego nad bezpieczeństwem noworodka czuwa specjalista neonatolog, który od razu bada nowonarodzonego i bezpośrednio przekazuje Mamie wszystkie informacje o jej dziecku.

Bezpieczeństwo? Nieprzerwanie pracujemy.

Cały zespół szpitala w skład którego wchodzą ginekolodzy, neonatolodzy, anestezjolodzy, położne, pielęgniarki i inny personel pomocniczy jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę każdego dnia. Pełny skład zespołu dyżurego przebywa przez cały czas na miejscu w szpitalu, po to, aby w razie Twojej potrzeby służyć swoją wiedzą i umiejętnościami medycznymi. Zatrudniamy wyłącznie personel sprawdzony, często w najtrudniejszych warunkach klinicznych, specjalistów najwyższej klasy o wieloletnim doświadczeniu.

tagi: bezpieczny poród Wrocław, bezpieczne cięcie cesarskie Wrocław, bezpieczny poród we Wrocławiu, bezpieczne cięcie cesarskie we Wrocławiu, Wrocław jaki szpital do porodu?

Call Now Button