UA
flowers flowers 2 3

Blok operacyjny

Blok operacyjny został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi, światowymi standardami i trendami dla szpitali kobiecych. Konstrukcja i rozmieszczenie pomieszczeń bloku operacyjnego zapewnia naszym pacjentkom maksymalne bezpieczeństwo, przy maksimum komfortu zarówno dla nich jak i dla naszego personelu.

SALE CIĘĆ CESARSKICH

Układ pomieszczeń naszego bloku porodowego gwarantuje największą możliwą ergonomię wykonywania zabiegów. Cięcia cesarskie oraz zabiegi ginekologiczne odbywają się równolegle na dwóch salach operacyjnych, wyposażonych zgodnie z najnowocześniejszymi, światowymi standardami.
Obydwie sale operacyjne wyposażone są w nowoczesne, ledowe lampy operacyjne, zapewniające nie tylko odpowiednie oświetlenie pola operacyjnego, ale także duży komfort pracującego zespołu operacyjnego, poprzez minimalne nagrzewanie pomieszczenia sali. Na salach znajdują się także wysokiej klasy aparaty do znieczuleń ogólnych, niezbędne w pracy anestezjologa, gdy zaistnieje potrzeba wykonania znieczulenia ogólnego operowanej pacjentki. Obie sale operacyjne posiadają także na wyposażeniu stanowiska resuscytacji noworodka z systemem neo-puff umożliwiającym automatyczne wspomaganie oddechu noworodka z trudnościami adaptacyjnymi. W salach utrzymywana jest stała temperatura i wilgotność, a sterylne powietrze doprowadza specjalnie zaprojektowany do tego celu układ wentylacyjny.

Sala cięć cesarskich wyposażona jest w nowoczesne, ledowe lampy operacyjne, zapewniające nie tylko odpowiednie oświetlenie pola operacyjnego ale także duży komfort pracującego zespołu operacyjnego poprzez minimalne nagrzewanie pomieszczenia sali. Na sali znajduje się także wysokiej klasy aparat do znieczuleń ogólnych, niezbędny w pracy anestezjologa gdy zaistnieje potrzeba wykonania znieczulenia ogólnego operowanej pacjentki. Sala posiada także na wyposażeniu stanowisko resuscytacji noworodka z systemem neo-puff umożliwiającym automatyczne wspomaganie oddechu noworodka z trudnościami adaptacyjnymi. W sali utrzymywana jest stała temperatura i wilgotność a sterylne powietrze doprowadza specjalnie zaprojektowany do tego celu układ wentylacyjny.

SALA OPERACYJNA – GINEKOLOGICZNA

W skład bloku operacyjnego wchodzi obszerna sala operacyjna służąca do wykonywania operacji ginekologicznych: laparaskopowych, histeroskopowych oraz brzusznych i z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej. Do sali przylega pomieszczenie przygotowania pacjenta, myjnia lekarzy oraz magazyny sprzętu operacyjnego. Sala wyposażona jest zgodnie z najnowszymi zdobyczami techniki medycznej: aparat do znieczuleń firmy Draeger umożliwia przeprowadzanie wielogodzinnych operacji w znieczuleniu ogólnym, na wyposażeniu sali jest najnowszej generacji kolumna histerskopowo-laparoskopowa światowego lidera w tej dziedzinie, niemieckiej frmy Storz. Powietrze do sali dostarczane jest przez zamontowany w suficie nawiew laminarny tworzący nieprzepuszczalną, sterylną powietrzną kurtynę wokół stołu operacyjnego. Po zakończeniu operacji pacjentka jest transportowana do, znajdującej się obok, sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego gdzie przebywa pod stałą opieką pielęgniarską i anestezjologiczną.

Call Now Button