UA
flowers flowers 2 3

Oddziały szpitala

Poniżej prezentujemy skrót najważniejszych informacji o oddziałach szpitala Medfemina. Proponujemy również zapoznać się ze spacerem wirtualnym oraz galerią zdjęć dostępną w sekcji „O szpitalu”.

IZBA PRZYJĘĆ

Izba przyjęć zlokalizowana jest na parterze szpitala Medfemina, bezpośrednio przy głównym wejściu. W skład izby przyjęć wchodzi recepcja, w której można załatwić wszelkie niezbędne formalności związane z przyjęciem do szpitala, wygodna poczekalnia dla pacjentek i osób towarzyszących oraz gabinety diagnostyczne: gabinet przyjęć pacjentek ciężarnych oraz gabinet przyjęć pacjentek ginekologicznych. Obydwa gabinety posiadają dostęp do kabiny higienicznej pacjentek, w której każda przyjmowana pacjentka może skorzystać z prysznica, bidetu oraz toalety. Wszystkie pomieszczenia izby przyjęć przystosowane są także do potrzeb pacjentek niepełnosprawnych. Gabinety diagnostyczne izby przyjęć wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny: wysokiej klasy szpitalne aparaty USG Voluson 8E, aparat do monitorowania tętna płodu podłączony do szpitalnej sieci monitorowania KTG oraz komfortowe fotele ginekologiczno – zabiegowe.

ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

Oddział ginekologiczno – położniczy znajduje się na drugim piętrze budynku szpitala Medfemina. W ramach oddziału zlokalizowane są pokoje pobytowe pacjentek w konfiguracji jedno- i dwu-osobowej. Wszystkie pokoje oddziału są klimatyzowane, posiadają dostęp do internetu, wyświetlaczy multimedialnych, każdy pokój posiada łazienkę z kabiną prysznicową. Pokoje zostały zaprojektowane tak aby pobyt w nich przypominał warunki luksusowego hotelu a nie szpitala. Oddział funkcjonuje w systemie „matka z dzieckiem” co oznacza, że mamy przebywają przez cały czas ze swoim nowo-narodzonymi dziećmi. Oddział jednoczasowo może przyjąć 13 pacjentek dorosłych oraz 11 noworodków. Recepcja oddziału oraz dyżurka personelu zostały umiejscowione na środku oddziału aby zapewnić natychmiastową reakcję w przypadku wezwania personelu przez pacjentkę.

Podczas pobytu na oddziale do dyspozycji pacjentek są wygodne, elektrycznie sterowane łóżka szpitalne, pacjentka może zmieniać konfigurację położenia materaca za pomocą pilota i dostosowywać je do własnych preferencji. Przy każdym łóżku znajduje się panel medyczny zawierający niezbędne do obsługi pacjentek media, przycisk systemu przywoławczego do wzywania personelu. Włączenie oraz wyłączenie światła głównego w pokoju oraz indywidualnej lampki do czytania odbywa się także za pomocą przycisku pilota systemu przywoławczego. Obok łóżka zainstalowano aparat KTG podłączony do szpitalnej sieci monitorowania około-porodowego, monitorowanie okołoporodowe KTG odbywa się więc w pokojach pacjentek, na ich własnych łóżkach, nie ma potrzeby udawania się do gabinetów zabiegowych. We wszystkich pokojach pacjentek zainstalowano także panele dotykowe nowoczesnego systemu obsługi pacjenta, na których personel szpitala wprowadza opisy wykonanych przy pacjentkach i noworodkach czynności natychmiast po ich wykonaniu. Panele pozwalają także na natychmiastowe wezwanie wsparcia w sytuacji nagłej zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa pacjentek i noworodków.

W każdym pokoju znajduje się także stanowisko pielęgnacji noworodka ze zintegrowaną wanienką, wyposażone w komplet kosmetyków i artykułów pielęgnacyjnych niezbędnych do pielęgnacji noworodka w pierwszych dniach życia. Wszystkie pacjentki otrzymują od nas ręczniki, szlafroki, w razie potrzeby także kapcie jednorazowe. W pokojach dwu-osobowych ręczniki i szlafroki różnią się kolorami tak aby nie dochodziło do pomyłek. W przypadku jeżeli ze względu na okołoporodowy stres pacjentka nie zabrała ze sobą artykułów higienicznych typu szczoteczka do zębów, wkładki higieniczne itp. itd. mamy je pod ręką na oddziale.

ODDZIAŁ NEONATOLOGICZNY

W Szpitalu Medfemina oddział Neonatologiczny zorganizowany jest w systemie rooming-in, w którym jednoczasowo może przebywać 11 noworodków. System ten zapewnia nieprzerwany kontakt noworodka z rodzicami od momentu urodzenia. Szczególnie dbamy o zapewnienie kontaktu „skóra do skóry”. Jest to pierwsze spotkanie mamy ze swoim dzieckiem. Podczas cięcia cesarskiego noworodek zaraz po urodzeniu jest kładziony na piersi mamy. Istnieje także możliwość kontaktu „ skóra do skóry” z tatą dziecka. Ma to niezwykle istotne znaczenie w kolonizacji dziecka fizjologiczną florą bakteryjną rodziców oraz we wczesnej stymulacji laktacji. Ten najważniejszy i najpiękniejszy moment po porodzie trwa nieprzerwanie minimum dwie godziny, ale niejednokrotnie czas ten wydłużamy zgodnie z potrzebą mamy i maleństwa. Wspieramy rodzące u nas mamy i uczymy je wszystkich czynności, które są niezbędne w opiece nad dzieckiem. W czasie, gdy mama wymaga wypoczynku troskliwie opiekujemy się jej maluszkiem. Nasz personel chętnie pomaga i dzieli się swoją wiedzą, i doświadczeniem w zakresie opieki nad zdrowiem i pielęgnacją noworodka. Uczymy i radzimy jak troszczyć się o maleństwo zarówno przebywającym na oddziale mamom, jak i tatom maluchów. Pierwsza kąpiel odbywa się na życzenie rodziców i w dogodnym dla nich czasie, przy udziale taty i mamy. Angażujemy ojców w opiekę nad dzieckiem i uczymy podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwu dzieci. Dlatego w sytuacjach, w których dziecko z jakichkolwiek powodów wymaga szczególnej opieki neonatologicznej, przebywa w specjalnie przygotowanym oddziale obserwacyjnym. Oddział ten wyposażony jest w ultranowoczesny sprzęt medyczny, pomocny w ustaleniu szybkiej diagnozy i zaopatrzeniu dzieci, wymagających wzmożonego nadzoru. Inkubatory, stanowiska resuscytacyjne, kardiomonitory, pompy infuzyjne, respirator noworodkowy, materacyki do monitorowania oddechu, lampy do fototerapii żółtaczek noworodkowych odpowiadają klasą urządzeniom będącym na wyposażeniu szpitali klinicznych III stopnia referencyjności..

Call Now Button