UA
flowers flowers 2 3

Operacja pęcherzyka żółciowego – dr Jakub Targowski i dr Sara Annan

Wiele osób o tym słyszało, ale każdy myśli, że go nie dotyczy. Oby to była prawda. Niestety, kamica żółciowa to choroba występująca 👉 aż u 20% ludzi. Do naszego szpitala zgłosiła się 28-letnia kobieta, uskarżająca się na kolkę wątrobową. Badanie USG pokazało jednak, że była to właśnie kamicę pęcherzyka żółciowego, a jedynym i w pełni skutecznym sposobem leczenia będzie operacja. Pacjentka szczęśliwie trafiła w dobre ręce i zabieg, metodą laparoskopową, przeprowadził chirurg 👨‍⚕️dr Jakub Targowski w asyście 👩‍⚕️ dr Sary Annan.
Wszystko skończyło się dobrze 👍, pamiętajmy jednak, że jest to dolegliwość polegająca na występowaniu w pęcherzyku żółciowym lub w drogach żółciowych złogów (kamieni) zbudowanych z substancji chemicznych znajdujących się w żółci: cholesterolu, barwników żółciowych, białek, wapnia, jonów nieorganicznych. Sporym problemem jest fakt, że przyczyny powstawania kamicy nie są jednoznacznie określone. Uważa się, że wszelkie zaburzenia składu żółci doprowadzają do tworzenia kamieni żółciowych – najczęściej spowodowane są ❗️złą dietą (bogatą w cholesterol) oraz zaburzenia kurczliwości pęcherzyka żółciowego (tu znaczenie ma płeć żeńska, ciąże i antykoncepcja hormonalna).
Najczęstszym powikłaniem kamicy są tzw. kolki wątrobowe oraz ostre kamicze zapalenie pęcherzyka żółciowego.
Nasz specjalista, 👨‍⚕️ dr Jakub Tagowski jest do Waszej dyspozycji. Konsultacje chirurgiczne prowadzi w każdy wtorek w godzinach 9:30 – 14:00.
 
Call Now Button