UA
flowers flowers 2 3

Plastyka przepukliny pachwinowej – dr Kacper Szczudlik

 

Za nami zabieg plastyki przepukliny pachwinowej sposobem Lichtensteina z użyciem wszczepu(specjalnej siatki polipropylenowej) 👈.
👨 44-letni pacjent jest już w domu, jednak zanim do nas trafił, skarżył się na dolegliwości bólowe w ❗️okolicy pachwiny, co skłoniło go do wizyty w naszym centrum. Dolegliwościom towarzyszyło uwypuklenie w okolicy pachwinowej szczególnie widoczne w pozycji stojącej, ulegające zmniejszeniu w pozycji na leżąco.
Podczas konsultacji rozpoznano 🔎 przepuklinę pachwinową, a z uwagi na jej dość duży rozmiar i czas trwania dolegliwości zdecydowano o operacji otwartej. Zabieg wykonał 👨‍⚕️dr Kacper Szczudlik, który wszczepił siatkę polipropylenową zamykającą wrota przepukliny. Pacjent opuścił szpital już na drugi dzień 👌.
✅Przepuklina pachwinowa to uwypuklenie otrzewnej, czyli błony wyścielającej jamę brzucha od wewnątrz. Zawartość worka przepuklinowego stanowi najczęściej sieć większa („fartuch” tkanki limfatycznej i tłuszczowej swobodnie pokrywający narządy jamy brzusznej), rzadziej pętle jelitowe lub inne narządy, np. pęcherz moczowy.
👉Przepuklina pojawia się w wyniku osłabienia struktur stanowiących ściany kanału pachwinowego – jest to związane m.in. z degradacją kolagenu wraz z wiekiem lub ścieńczeniem powłok wskutek wytężonej pracy czy wysiłku fizycznego. Przypadłość ta dotyka zarówno 👨mężczyzn jak i 👩‍💼kobiet, jednak u mężczyzn jest o wiele częstsza z uwagi na inną budowę anatomiczną.
Więcej informacji znajdziecie tutaj: 🔎 /przepukliny/.

 

Call Now Button