UA
flowers flowers 2 3

Przepuklina pępkowa – operacja z dr Januszem Orzechowskim

✅ Przykre dolegliwości, ✅ duży ból podczas wysiłku, operacja i ✅ szybki powrót do domu. Tak to wyglądało w skrócie, ale w

rzeczywistości problemy 45-letniego pacjenta trwały około miesiąca. Pierwsze symptomy pojawiły się niespodziewanie, ból przede wszystkim objawiał się wokół pępka, pojawiły się tam również uwypuklenia.

👉 Diagnoza – przepuklina pępkowa.
👉 Rozwiązanie – operacja w znieczuleniu ogólnym (metodą otwartą z plastyką i wszczepem siatki polipropylenowej), której operatorem był nasz znakomity 👨‍⚕️ dr n.med. Janusz Orzechowski.
👉 Celem było uniknięcie powiększania się przepukliny i uwięźnięcia. Na drugi dzień pacjent wyszedł do domu.
Przepuklina 🔊 uwięźnięta jest przypadkiem, w którym zawartość przepukliny (zazwyczaj jelito cienkie ulega zakleszczeniu, co upośledza zarówno pasaż treści jelitowej jak i ukrwienie narządu. Uwięźnięciu przepukliny towarzyszą ⚠️ silne objawy miejscowe w postaci silnego bólu w miejscu przepukliny oraz objawy ogólne związane z niedrożnością jelita (ból brzucha, wzdęcie, zatrzymanie stolca i gazów, tachykardia).
Nieleczone prowadzi do ❗martwicy fragmentu jelita, perforacji, ze wszelkimi tego konsekwencjami, z zapaleniem otrzewnej, wstrząsem septycznym i śmiercią włącznie. Uwięźnięcie może wystąpić 👉 w przypadku przepukliny nieodwracalnej (rzadziej) jak i w przypadku nowo powstałej przepukliny.
Call Now Button