UA
flowers flowers 2 3

Usunięcie guzka piersi

Usunięcie guzka piersi

  • Operacja chirurgicznego usunięcia guzka piersi wymaga wcześniejszej wizyty kwalifikacyjnej u lekarza, który ma operować Pacjentkę.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem nie można stosować leków przeciwzakrzepowych z wyjątkiem zastrzyków Clexane, Fragmin, Neoparin. Wszelkie indywidualne modyfikacje leczenia przeciwzakrzepowego uzgadniane są z chirurgiem z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Przed zabiegiem w znieczuleniu miejscowym pacjentka może i powinna spożywać wszystkie zwykłe posiłki o dotychczasowych porach, osoby chorujące na cukrzycę stosują dotychczasowe dawki leków.
  • Pacjentki leczące się z powodów kardiologicznych, np. nadciśnienie, zaburzenia rytmu zażywają wszystkie leki jak dotychczas.
  • Pacjentki leczone psychiatrycznie proszone są o zgłoszenie tego faktu chirurgowi w dniu planowania zabiegu i powinny w dniu operacji, również zażyć wszystkie przepisane leki. Radzimy aby na zabieg przychodzić z osobą towarzyszącą.
  • Po zabiegu pacjentka nie powinna prowadzić pojazdów mechanicznych. W zależności od okoliczności ( wygląd i wielkość guzka, wiek pacjentki, obciążenie rodzinne rakiem piersi), może być konieczne wykonanie biopsji celem potwierdzenia łagodnego charakteru guzka, przed planowanym zabiegiem operacyjnym.
  • U młodych pacjentek, zazwyczaj brak jest wskazań do wykonania biopsji przed operacją, gdy USG nie budzi wątpliwości. Operuje się guzki, które są wyczuwalne w badaniu fizykalnym ( palpacyjne ). Guzki niepalpacyjne poddaje się biopsji mammotomicznej jeśli istnieją takie wskazania i nie usuwa się ich chirurgicznie. W pojedynczych przypadkach np. niewyczuwalny szybko rosnący guz u pacjentki o obfitym biuście, możliwe jest usunięcie takiego guza po wcześniejszym oznaczeniu jego lokalizacji za pomocą tzw. kotwiczki.
  • Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, chyba że pacjentka wyrazi życzenie znieczulenia ogólnego. W przypadku rozległej operacji (np. duży guz położony głęboko w piersi) znieczulenie ogólne jest znacznie bardziej komfortowe
  • Czas trwania zabiegu to od 20 min do 1 godziny. Rana zaszywana jest zazwyczaj wchłanialnym szwem śródskórnym, którego nie trzeba usuwać. Po zabiegu pacjentkom zaleca się noszenie stanika, również w nocy, przez około 3 doby.
  • Bezpośrednio po zabiegu podajemy leki przeciwbólowe.

W szpitalu Medfemina zabieg usunięcia guzka piersi przeprowadza dr n.med Zbigniew Obuszko – chirurg, onkolog

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

Zapraszamy do szpitala Medfemina we Wrocławiu, ul. Borowska 262.

tagi: usunięcie guzka piersi, guzek piersi wrocław, usunięcie guzka piersi cena, onkolog wrocław, zbigniew obuszko wrocław, usg piersi wrocław, cena usg piersi wrocław, chirurg wrocław, rak piersi wrocław, leczenie guzka piersi wrocław

 

Call Now Button