UA
flowers flowers 2 3

Biopsja mammotomiczna piersi

Biopsja mammotomiczna inaczej – biopsja gruboigłowa wspomagana podciśnieniem. (BMU)

Wykonywana jest w celu diagnostyki wyłącznie niepalpacyjnych guzków piersi, (niewyczuwalnych w badaniu fizykalnym). Ma zastosowanie zazwyczaj przy guzkach o średnicy do około 10 mm. Przeprowadza się ją pod kontrolą USG, w znieczuleniu miejscowym i trwa około 15 min. Igłę wprowadza się jeden raz i pobiera się kilka wycinków bez konieczności każdorazowego wyciągania igły z piersi. W przypadku bardzo małych guzków udaje się często usunąć guzek w całości ale nie jest to jej celem, dlatego przed jej wykonaniem pacjentka otrzymuje informację, że procedura ma jedynie charakter diagnostyczny, a nie służy, jak deklarują niektórzy „wyssaniu całego guzka„. Stąd w kontrolnych badaniach USG, normalną rzeczą jest odnajdowanie fragmentu guzka w miejscu wykonanej w przeszłości biopsji. Biopsja mammotomiczna jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Biopsja piersi w Szpitalu Medfemina

W szpitalu Medfemina we Wrocławiu biopsje mammotomiczne wykonuje dr n. med. Zbigniew Obuszko, doświadczony chirurg – onkolog.

tagi: usg piersi wrocław, usg piersi cena wrocław, biopsja piersi wrocław, onokol wrocław, onokol chirurg wrocław, rak piersi wrocław, guzek piersi wrocław, lekarz usg piersi wrocław, biopsja mammotomiczna, zabieg usunięcia guzka piersi wrocław, chirurg wrocław
Call Now Button