UA
flowers flowers 2 3

Dr Dariusz Houdail

Specjalizacja: Chirurg ogólny, Proktolog, Chirurg onkolog

Dr Dariusz Houdail ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Posiada specjalizację I i II stopnia z chirurgii ogólnej, a w 2022 roku ukończył specjalizację z chirurgii onkologicznej. Na stałe pracuje w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu na oddziale Chirurgii Onkologicznej.

Od wielu lat specjalizuje się w chirurgii przewodu pokarmowego i chirurgii endokrynologicznej. Operuje między innymi przepukliny roztworu przełykowego, kamienice pęcherzyka żółciowego, guzy nadnerczy, guzy śledziony, guzy jelita grubego, zapalenie wyrostka robaczkowego, resekcje częściowe żołądka. Posiada bogate doświadczenie w operacjach przepuklin pachwinowych i brzusznych. Jako jeden z niewielu chirurgów w Polsce wykonuje zaawansowane zabiegi laparoskopowe, szkoląc w tym zakresie również innych lekarzy.

Wiedzę i umiejętności z chirurgii laparoskopowej zdobywał na licznych kursach u prof. Jacobiego w Berlinie, prof. Tima Tollensa w Brukseli, u prof. Hautersa w Paryżu. Kilkuletnia praca w szpitalu Homerton w Londynie oraz w Klinice  Saint-Gregoire w Rennes we Francji pozwoliła na zdobycie dużego doświadczenia w najnowocześniejszych metodach operacyjnych.

Dr Dariusz Houdail posiada również wieloletnie doświadczenie w chirurgii proktologicznej metodami małoinwazyjnymi (hemoron, DGHAL i RAR, metoda Barona, lewoboczne nacięcie zwieracza odbytu).

Przez pacjentów ceniony jest przede wszystkim za zaangażowanie, stworzenie sprzyjającej atmosfery podczas wizyty i badania, dużą wiedzę oraz umiejętność jej przekazania.

Na stałe współpracuje z doc. Pavel Zonca – ordynatorem Kliniki w Ostravie i zastępcą prywatnej kliniki w Kolonii.

Posiada ważne prawo wykonywania zawodu lekarza chirurga na terenie Wielkiej Brytanii i Francji.

W szpitalu Medfemina we Wrocławiu dr Dariusz Houdail przeprowadza zabiegi:

  • usunięcie pęcherzyka żółciowego
  • usunięcie przepuklin metodą laparoskopową i chirurgiczną
  • chirurgiczne usuwanie hemoroidów
  • laserowe usuwanie hemoroidów
  • laparoskopowe usunięcie rozstępu mięśnia prostego brzucha
  • usunięcie torbieli pilonidalnej
  • usuwanie zmian barwnikowych, kaszaków, tłuszczaków, prosaków, brodawek itp.

 

Call Now Button